Azi s-au decis sfertfinaliștii pe tabloul de simplu și semifinaliștii pe tabloul de dublu, la Banca Transilvania Trophy 2014, turneu Futures de 15.000 de dolari găzduit de Winners Tennis Club. Avem cinci capi de serie care s-au calificat în sferturi fără prea multe probleme, dar și jucători care au ajuns în această fază venind din calificări, semn că turneul din Parcul Rozelor este unul spectaculos și plin de surprize.

Iată rezultate înregistrate astăzi, în optimi, la simplu:

Victor Crivoi (ROU) vs. Teodor Marin (ROU) 6-1, 6-4
Vlad Cornea (ROU) vs. Dragos Ignat (ROU) 2-6, 4-6
Laslo Djere (SRB) vs. Marco Bortolotti (ITA) 4-6, 6-4, 6-1
Teodor Craciun (ROU) vs. Enzo Couacaud (FRA) 6-7, 3-6
Vadim Alekseenko (UKR) vs. Luca Tatomir (ROU) 2-6, 6-2, 3-6
Dragos Dima (ROU) vs. Peter Torebko (GER) 1-6, 4-6
Duilio Beretta (PER) vs. Nicola Ghedin (ITA) 4-6, 5-7
Alexandru Carpen (ROU) vs. Mathias Bourgue (FRA) 0-6, 6-7

La dublu am avut doar trei meciuri astăzi, deoarece perechea Grigoriu/Pavăl și-a asigurat locul în semifinale încă de ieri. Iată rezultatele de azi, de la dublu:

Ignat/Szekely (ROU) vs. Giurgiu/Jecan (ROU) 4-6, 3-6
Beretta (PER)/Carpen (ROU) vs. Antonescu/Dima (ROU) 0-6, 6-1, 11-9
Cornea/Gheorghe (ROU) vs. Merzuki (MAS)/Sulea (ROU) 6-7, 6-4, 10-3

Prin urmare, ne apropiem cu pași repezi de fazele finale ale turneului, iar programul zilei de joi, 31 iulie, arată în felul următor:

Teren 1
Ora 11.00: Cornea/Gheorghe (ROU) vs. Giurgiu/Jecan (ROU)
Ora 12.30: Victor Crivoi (ROU) vs. Dragoș Ignat (ROU)
Urmat de: Laslo Djere (SRB) vs. Enzo Couacaud (FRA)

Teren 7
Ora 11.00: Beretta (PER)/Carpen (ROU) vs. Grigoriu/Pavăl (ROU)
Ora 12.30: Nicola Ghedin (ITA) vs. Mathias Bourgue (FRA)
Urmat de: Luca Tatomir (ROU) vs. Peter Torebko (GER)

Ca de fiecare dată, Winners Tennis Club oferă acces gratuit tuturor iubitorilor de tenis pentru a urmări meciurile de pe cele 6 terenuri oficiale din Parcul Rozelor.

Fotografii din cadrul turneului gasiti pe pagina oficiala de Facebook a clubului Winners Tennis Club!