Ziua de miercuri, 19 iunie, va închide meciurile contând pentru turul inaugural în proba de simplu, după ce azi s-au încheiat cele din primul tur al probei de dublu. Astfel, încă de la ora 10.00 și până seara, târziu, la Winners Tennis Club se vor desfășura o serie de meciuri interesante, mai ales că vor fi angranați și mulți jucători clujeni.

Încă de la ora 10.00 îl vom putea urmări pe antrenorul-jucător al celor de la Winners Tennis Club, Alex Jecan, care va încerca să producă surpriza și să elimine un favorit, pe cehul Jan Blecha, favoritul 5. Ioan Fărcaș, legitimat la Universitatea Cluj, va juca și el, tot de la ora 10.00, cu Carlos Boluda (Spania).

În jurul orei 11.30 va intra pe teren și Ciprian Porumb jr, într-un meci în compania lui Claudio Fortuna (Italia, favoritul 7).

La ora 17.00, în direct și la TVR Cluj, va fi meciul dintre clujeanul Patrick Ciorcilă (Winners Tennis Club Cluj) și Vlad Cornea (Sibiu). Comentariul acestei întâlniri va fi asigurat de Ovidiu Blag, directorul de comunicare al turneului, alături de Dumitru Hărădău, fost jucător în echipa de Cupa Davis a României.

În jurul orei 19.30 se va juca un dublu de mare interes, Ciorcilă-Dubarenko vs. Szekely-Grigoriu, un meci cu 2 clujeni (Ciorcilă și Szekely, un jucător din Moldova, Dubarenko, și unul legitimat la Winners Tennis Club, Grigoriu).

Iată programul complet al meciurilor de miercuri, 19 iunie:

Ora 10.00:
Dan Dumitrașcu (ROU) vs. Constantin Sturdza (SUI), terenul 1
Jan Blecha (CZE) vs. Alex Jecan (ROU), terenul 2
Ioan Fărcaș (ROU) vs. Carlos Boluda-Purkiss (ESP), terenul 3

Urmate de:
Ciprian Alexandru Porumb (ROU) vs. Claudio Fortuna (ITA), terenul 1
Piotr Gadomski (POL) vs. Luca Margaroli (SUI), terenul 2
Cătălin Fifea (ROU) vs. Maxim Dubarenco (MDA), terenul 3

Ora 13.00:
Mureșan (ROU) / Stoia (ROU) vs. Laurent (FRA) / Vierin (ITA), terenul 1
Tim Nekic (GER) vs. Maxime Chazal (FRA), terenul 2
Bogdan Apostol (ROU) vs. Bjorn Propst (AUT), terenul 3

Ora 16.00:
Robert Coman (ROU) vs. Cătălin Gârd (ROU), terenul 2

Ora 17.00:
Patrick Ciorcilă (ROU) vs. Vlad Cornea (ROU), terenul 1 (transmis în direct de TVR Cluj)
Espasandin (SUI) / Mugevicius (LTU) vs. Boluda-Purkiss (ESP) / Sanjurjo Hermida (ESP), terenul 3

Ora 19.30:
Ciorcilă (ROU) / Dubarenco (MDA) vs. Grigoriu (ROU) / Szekely (ROU), terenul 1
Fortuna (ITA) / Margaroli (SUI) vs. Cornea (ROU) / Șulea (ROU), terenul 3

AICI puteți accesa varianta PDF a programului de miercuri, 19 iunie.

Nu uitați, dacă accesați pagina www.winners-tennis.ro, puteți găsi secțiunea Livescore a turneului, unde veți putea urmări în timp real derularea meciurilor din cadrul Banca Transilvania Trophy 2013.