Competitia natională Mastersul Ardealului s-a încheiat astăzi la Tirgu Mureș dupa 4 zile de meciuri care au însemnat, în final, 4 trofee pentru jucătorii legitimați la Winners Tennis Club. Competiția desfășurată în perioada 7-13 august a.c. este înscrisă calendarul competițional al Federației Române de tenis la categoria a 3-a.

• La categoria 10 ani – fete, câștigătoare este Carla Ciorcilă care a intâlnit-o în semifinale pe colega ei de club, Oana Cocan, scorul final fiind de 61 60.
  • Fărcaș Iulia a ajuns până în faza semifinalelor la categoria 12 ani unde a pierdut cu Maria Romaniuc de la Condor Piatra Neamț cu scorul de 61 60.
  • Cupa pentru locul II la 12 ani- băieți i-a revenit lui Țaica Radu care a pierdut în finală cu Cristian Moldovan, scor 61 62.